Navigace: Můj chov papoušků > Umělý odchov a vhodná klec > Výběr vhodné klece

Výběr vhodné klece

Výběr vhodné chovné klece je velice důležitý. Pták v ní bude trávit většinu svého života a tak je důležité, aby se v ní cítil bezpečně a dobře.

1, Velikost a síla drátu -  Je velice důležité zvolit vhodný rozměr a materiál klece vzhledem k druhu, který zde chceme umístit. Myslím, že pravidlo čím větší tím lepší je zde na místě.

2, Tvar – zastávám názor, že nejlepší jsou klasické jednoduché čtvercové nebo obdelníkové tvary maximálně s oblou horní částí.

3,Obslužnost –  Klece s krmítky, ke kterým je přístup pouze vstupním otvorem nemohu moc doporučit, jejich cena je sice většinou velice příznivá, ale manipulace problematická. Musíme si uvědomit, že nastane nutnost, aby se o chovance postaral někdo relativně cizí, kdo s tímto nemá zkušenost. Je třeba sáhnout do klece pro krmné misky a napáječku. Pro chovatele běžná rutina pro novou obsluhu problém. Pták, který je jindy klidný, je najednou agresivní a obsluhu napadá, ta se bojí sáhnout do klece a vykonat co je třeba. Proto je lepší si připlatit a volit klece uzpůsobené k obsluze zvenčí. Krmítka jsou upevněna na dvířkách, která se otvírají ven a jsou zajištěna proti otevření ptákem. Dále, je důležité aby dno klece tvořil rošt pod kterým je vyjímatelný šuplík, pro snadné čištění. Jako velice vhodné stelivo se osvědčil papír ze skartovačky, neroznáší se ven a dobře absorvuje nečistoty.

4,Vybyvení – Každý z nás chce svému mazlíčkovi dopřát to nejlepší. Doporučuji vyvarovat se umělých hmot a řetízků jelikož ty mohou velice často způsobit poranění a často i smrt. Jako bydla je nejlepší použít přírodní větve nařezané na požadovaný rozměr, jejich výměna je velice jednoduchá a pokud je pták obírá čerstvé jsou velice zdravé. Používají se i různá lana zde je ovšem nutné aby byla pouze z přírodních materiálů a pták mohl části při pozření strávit.

 

Pár možností na výběr

klece.eu/katalog/klece-pro-popousky.php

Tyto klece jsou cenově velice dostupné, jejich konstrukce je ovšem vhodnější pro střední papoušky velikosti senegalce. Žakové je dokážou velice rychle poškodit a obslužnost také není zrovna ideální.

 

Klece Kings Cages jsou špičkou na našem trhu, jejich cena ovšem tomu odpovídá.

www.rajpapousku.cz/klece-a-voliery-pro-stredni-papousky/

 

Na trhu jsou ovšem k mání i jiné levnější klece, chce to jen hledat a věnovat správnému výběru čas.

www.kvalitni-klece.cz/klece/

 

Tyto klece jsou doslova luxusní, dle jednoho majitele, který od nás koupil žaka naprosto bezkonkurenční a to jak provedením tak cenou, vůbec pokud se jedná o tip Noble.

www.zoohit.cz/shop/ptaci/klece/voliery

 

 
© usak.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma