Navigace: Můj chov papoušků > Krmení > Homeopatika

Homeopatika

Koloidní stříbro

Koloidní stříbro mám osobně vyzkoušeno na sobě a svých dětech a mohu říct, že opravdu funguje. Ptákům jsem je také podával, ale kapal jsem je na piškoty, o kterých vím, že je bezezbytku pozřou celé a ne půjde nic na zmar. Jelikož jsem ho ptákům podával jen preventivně nepozoroval jsem žádné viditelné změny, ale zcela určitě neublížilo.

Vynikající působení stříbra je známo již
dlouhé desítky let, ne-li stovky. Lidé dávno objevili silné antibakteriální vlastnosti stříbra
a od druhé světové války hojně užívalo stříbro ve formě koloidu. Stalo se tak po zvěřejnění první solidní studie v lékařských odborných textech, kdy bylo prokázáno, že koloidní stříbro je velmi silné přírodní antibiotikum.

  Od té doby se užívalo při častých celosezónních onemocněních (chřipky, kašel, rýma) a lidé hlásili od počátku užívání rychlé odeznění těchto potíží. Právě koloidní forma stříbra se ukázala nejúčinější proti choroboplodným bakteriím a nebezpečným virům. Zajímavé je, že stříbro přitom nehubí v tak velké míře pro nás prospěšné bakterie.

  Tím, že stříbro usnadňuje našemu organizmu ničit škodlivé bakterie a viry, ulehčuje organizmu a ten tím získává vyšší imunitu (skutečně - při preventivním užívání koloidního stříbra naši klienti hlásí nižší nemocnost - pozn. aut.). Naše tělo je pak odolnější při dnes tak častých epidemiích - například chřipek.

  Pokud pacient požívá umělá antibiotika, je známo, že bakterie si časem na tyto antibiotika vytvoří rezistenci, takže jsou neúčinná a potíže přetrvávají. Jinak je tomu u koloidního stříbra, kdy bakterie téměř nejsou schopny vytvořit rezistenci a proto je koloidní stříbro tolik let využíváno s takovým úspěchem.

  Protože je stříbro přírodní prvek, nelze jej patentovat pro léčebné účely, takže se od používání velmi efektivního a snadno dostupného koloidního stříbra upustilo. Pacienti tak dostávají patentovaná syntetická antibiotika, které lze vhodně zobchodovat a navíc kvůli vzniku rezistence bakterií má výrobce zajištěn trvalý odbyt budoucích variací umělých antibiotik. Existuje srovnání, v němž se uvádí, že umělé antibiotikum účinkuje na několik málo škodlivých bakterií, zatímco koloidní stříbro na několik set bakterií, virů a plísní.

  Další testy koloidního stříbra v ranném období jeho používání prokázaly jeho účinnost také proti parazitům, plísním a virům. Při těchto testech vyšlo najevo, že koloidní stříbro je k našemu organizmu velmi šetrné a netoxické (pokud se jedná o kvalitní koloidní stříbro vyráběné v laboratorních podmínkách - obvykle jiná cenová kategorie než u většiny prodejců v ČR - pozn. aut.) U kvalitního koloidního stříbra jsou částečky Ag tak malé, že se neusazují v těle a v krátkém čase dojde k jejich vyloučení běžným způsobem. Podle laboratorních testů koloidní stříbro způsobí záhubu škodlivých bakterií, virů a plísní během několika minut od jejich vzájemného kontaktu.

www.koloidni-stribro.com/

Dávkování

Koloidní stříbrokoloidní stříbro e-shop

argentum koloidní (500ml), koncentrace 100 ppm (100mg/1litr)

tato silná koncentrace je určena buď k ředění cca 1:5 destilovanou vodou nebo k užívání  menšího dávkování !!

 • Dávkování: 

      Neředěného kol. stříbra 100ppm:

      Dospělí a děti od 12 let  6-8 ml, 1x denně

      Děti mladší 12 let: 1/2 obvyklé dávky
     

      Zředěného 1:5 destilovanou vodou - dávkovat jako koloidní stříbro 14ppm :

      Dospělí a děti od 12 let  30 ml, 1x denně

      Děti mladší 12 let: 1/2 obvyklé dávky (15 ml)

Koloidní stříbro

argentum koloidní (500ml), koncentrace 20 ppm (20mg/1litr)

 • Dávkování:
 
      Dospělí a děti od 12 let – 30 ml, 1x denně
      Děti mladší 12 let: ½ obvyklé dávky (15 ml)
      Při počáteční fázi (3–5 dní) je třeba užívat 30 ml alespoň 3x denně. Poté je možné v udržovací fázi užívat 15ml pouze 1x denně.

      Koloidní roztoky minerálů mají 98 % vstřebatelnost oproti 40-60 % vstřebatelnosti u tablet.

 • Postřik:40 střiků = 1 polévková lžíce nebo cca 5 ml
 • Upozornění: Při užívání koloidního stříbra s koncentrací vyšší než 3 ppm(10-14 ppm) je nutno užívat laktobacily (Symbi-lakt) na obnovování střevní mikroflóry. Tuto koncentraci je též vhodné ředit pro užití do očí 1:5 s destilovanou nebo alespoň převařenou vodou.
 • Kdy se koloidní stříbro nesmí užívat: v době těhotenství, v průběhu kojení, při snížené funkci ledvin, při alergické reakci na metalické stříbro.
 • Skladování: Mimo dosah elektromagnetického záření! Při pokojové teplotě. Chránit před mrazem!!
Koloidní stříbro se v těle dostává krví do buněk, během několika dní se tak dostává do všech tkání a začíná působit. Následně je po několika dnech vylučováno z těla přirozenou cestou ven. Aby byl účinek stříbra co nejefektivnější, je nezbytně nutné doplňovat dostatek tekutin, alespoň 8 x 200 ml sklenic vody za den. Zabrání se tím přetížení jater a pocitům zaplavení organismu toxiny, tzn. reakce, která se projevuje podobně jako lehká chřipka, kdy někteří lidé pociťují slabé bolesti hlavy a zvýšenou teplotu. Tento stav je způsoben velkým množstvím umírajících patogenů, které jsou vyplavovány z těla. Organismus může reagovat i slabým průjmem. Voda pomáhá rychleji vyplavit tyto toxiny z těla a tím zabraňuje jejich hromadění. Každý jedinec pociťuje toto ´toxické zaplavení´ jiným způsobem, někteří lidé dokonce nezaznamenají žádnou změnu.

Koloidní stříbro je silné netoxické  bioantiseptikum, které likviduje houby, plísně, parazity a je tím nejuniverzálnějším lékem proti bakteriím a virům.

 

Co léčí

AG Koloidníkoloidní stříbro

je silné netoxické  bioantiseptikum, které likviduje houby,
plísně, parazity a je tím nejuniverzálnějším lékem proti bakteriím a virům.

 • Akné: Ráno a večer před spaním vyčistěte důkladně pokožku a osušte. Naneste koloidní stříbro (postřikem nebo použitím vatového tampónu) přímo na postiženou oblast. Nechte uschnout. Kombinujte s orálním užitím koloidního stříbra a to 30 ml, 3x za den. Poté, co se kůže vyčistí, používejte jako udržovací dávku 30 ml koloidního stříbra orálně jednou za den. Dodržujte základní pravidla pro čistou pleť. Pijte dostatečné množství tekutin, zbavte se věcí, které mohou u citlivých pokožek způsobit podráždění (např. avivážní prostředky, agresivní prací prostředky). Umývejte pokožku pouze vlažnou vodou a oplachujte pečlivě vodou studenou. Snažte se nedotýkat pokožky obličeje a ostatních postižených míst rukama. Lze též použít Argentum gel, jako „pleťovou masku“.
 • Artritida: Užívejte 30 ml koloidního stříbra 3x denně dokud příznaky nemoci nezmizí. Pokračujte s udržovací dávkou 15 ml koloidního stříbra 1x denně.
 • Plísňové onemocnění nohou: Řádně chodidlo umyjte a usušte. Aplikujte koloidní stříbro nástřikem přímo na postiženou oblast a nechte uschnout. Užívejte orálně 30 ml koloidního stříbra 1x denně dokud příznaky onemocnění nezmizí. Pokračujte se stejnou udržovací dávkou.
 • Děti a kojenci: Mnoho lidí používá koloidní stříbro i u dětí. Koloidní stříbro může být aplikováno přímo do očí (viz. pozn. dole), uší, nosu či úst. Může být také přidáno do obvyklého nápoje, které si dítě bere např. do školy. Doporučená dávka je 5-6 ml na 200 ml tekutiny. Stříbro lze také aplikovat sprejem přímo na dětské pleny.
 • Infekce horních cest dýchacích, nachlazení: Aplikujte sprejem koloidní stříbro přímo do nosní dutiny 2x až 3x denně spolu s 30 ml užitých orálně 3x denně. Po ustoupení příznaků nemoci pokračujte s udržovací dávkou 15 ml aplikovaných orálně 1x denně až do úplného uzdravení.
 • Chronický únavový syndrom: 200 ml koloidního stříbra rozdělených do 3 dávek denně. Poté, co příznaky syndromu zmizí, pokračujte s udržovací dávkou 15 ml koloidního stříbra denně.
 • Ušní problémy: Aplikujte 2 kapky koloidního stříbra přímo do ucha 3x denně. K zabránění výtoku přebytečné tekutiny vložíme do ucha kousek vaty.
 • Oční infekce: Při infekčním zánětu spojivek aplikujte kapky koloidního stříbra 4x denně (viz. pozn. dole) spolu s užitím 30 ml orálně 3x denně dokud infekce neustoupí. Pokračujte s udržovací dávkou 15 ml další 3 dny po ustoupení příznaků.  Pro užití do očí vhodné ředit 1:5 s destilovanou nebo alespoň převařenou vodou.
 • Zánět dásní: Aplikujte 30 ml nezředěného koloidního stříbra přímo na dásně 3x denně. Poté, co příznaky ustoupí, pokračujte s udržovací dávkou 15 ml koloidního stříbra aplikovaných na dásně 1x denně.
 • Alergie, senná rýma: Ke snížení příznaků alergií užívejte orálně 30 ml koloidního stříbra 1x denně.
 • Pásový opar: Při pocitech příznaků pásového oparu, užívejte orálně 30 ml koloidního stříbra 3x denně spolu s přímou aplikací na postižené místo. Pokud pásový opar nepropukne přímo, užívejte udržovací dávku 130 ml koloidního stříbra denně. Nebo na postižené místo aplikujte Argentum gel, několikrát denně.
 • Posílení imunitního systému: K celkovému posílení imunitního systému a zdraví obecně užívejte orálně 15 ml koloidního stříbra 1x denně.
 • Chřipka: 50 ml 4x denně, po ustoupení příznaků nemoci snižte dávku na 30 ml denně. Pijte dostatečné množství tekutin, alespoň pak 2 l denně k vyplavení toxinů.
 • Prostata: 30 ml koloidního stříbra 5x denně. Jakmile dojde ke zmenšení prostaty a zmírnění infekce, užívejte stejné množství koloidního stříbra po dobu 3 dní, poté snižte dávku na 15 ml denně.
 • Kožní problémy: vyrážky, popáleniny, odřeniny, řezné rány, záněty kůže, ekzémy, místní plísně, akné. Aplikujte sprejem koloidní stříbro nebo Argentum gel na postižená místa 2x až 3x denně spolu s dávkou 30 ml orálně 2x denně do doby, než příznaky odezní. Pokračujte s udržovací dávkou 15 ml denně.
 • Vředy: 30 ml koloidního stříbra orálně 3x denně, pokračujte další 3 dny se stejnou dávkou po odeznění příznaků nemoci. Dále užívejte 1x denně 15 ml jako udržovací dávku.
 • Infekce močového měchýře a močových cest: 30 ml koloidního stříbra orálně 3x denně po dobu 3 dní, po odeznění příznaků nemoci, užívejte 15 ml denně. Pijte dostatečné množství tekutin, alespoň pak 2 l tekutin denně.
 • Při nadměrné tvorbě hlenu v organismu: Nepravidelný způsob stravování a častá nemocnost způsobují skoro u každého z nás nadměrnou tvorbu hlenu v organismu. Ukládá se v nosní dutině, na průduškách, v plících a dokonce i v žaludku. A přávě hlen je ideálním místem pro rozvoj rozličných bacilů. Představuje velké ohrožení pro zdraví. Faktem zůstává, že odstranit tento hlen z organismu je velmi těžké. Proto je dobré vědět, že koloidní stříbro výborně očišťuje organismus od hlenu.
 • Vaginální kvasinkové infekce: Vyplachujte s dávkou 30 ml koloidního stříbra 2x denně do doby úplného odeznění příznaků infekce. V případě, že nemoc přetrvává, aplikujte koloidní stříbro 4x denně.
 • Bradavice: Užívejte 30 ml koloidního stříbra orálně 2x denně. Aplikujte přímo na bradavici, přelepte lékařskou náplastí. Tuto proceduru opakujte do úplného zmizení bradavice, pokračujte s udržovací dávkou 15 ml denně. Ujistěte se, že chodidla jsou suchá, bradavicím se nejlépe daří v teplém a vlhkém prostředí.
 • Stafylokok a salmonela: 200 ml koloidního stříbra rozdělených do 3 dávek denně do doby úplného odeznění příznaků nemoci. Pokračujte se stejnou dávkou ještě dva dny poté. Pijte alespoň 2 l tekutin denně pro dostatečné vyplavení toxinů. V udržovací fázi užívejte 15 ml koloidního stříbra.
 • Kritická onemocnění: streptokok, stafylokok, záněty mandlí, zánět tlustého střeva, pásový opar, infekce, žloutenka, lymská nemoc(borelióza) -30 ml koloidního stříbra orálně 5 až 7x denně po dobu 2 měsíců, poté zmenšete dávku na polovinu po dobu dalších 2 měsíců, pokračujte se snižováním dávky, dokud se nedostanete na 15 ml denně. Pijte dostatečné množství tekutin, alespoň 2 l denně, k zajištění výplachu mrtvých patogenů.
 • Rakovina: U lidí s rakovinou je pozitivní zkušenost s užíváním dávky 200 ml koloidního stříbra 3x denně, poté je vhodné zmenšit dávku na 30–70 ml.
 • Vylučování rtuti z těla: Amalganové plomby obsahují rtuť, která je toxická. Kdo jídal z kovových nádob či jedl ryby, jež byly zamořeny rtutí, zkrátka všichni jsme nyní ohrožování nebezpečnou rtutí. Pakliže užíváme koloidní stříbro, rtuť se na něj váže. Koloidní stříbro má schopnost rtuť neutralizovat a z těla vylučovat.
 • 10denní čistící kůra: Mnoho lidí zaznamenalo velký nárůst fyzické a psychické energie poté, co absolvovali tzv. 10denní čistící kůru. Užívejte 30 ml koloidního stříbra 3x denně a vypijte navíc 2 l tekutin, aby byl zaručen dostatečný výplach mrtvých patogenů.
 • Domácí zvířata: Spousta majitelů domácích zvířat má dobré zkušenosti s užíváním koloidního stříbra při jejich léčení. Koloidní stříbro může být použito orálně k léčběočí, uší, nosu a malých ran. Koloidní stříbro může být také použito k odčervení zvířat a jako prevence před různými druhy parazitů. Pro domácí zvířata používejte polovinu normální dávky. Výsledky vás určitě mile překvapí.
 • Rostliny: Koloidní stříbro lze úspěšně použít u rostlin, které jsou napadány parazity a plísněmi.

 

Použití jako antiseptikum:

Pokud je koloidní stříbro užito jako antiseptikum, dávkujeme dospělým a dětem starším 12 let 30 ml orálně 3x denně. Mladší děti mohou užívat poloviční dávku.

Koloidní stříbro je bez chuti, nezapáchající, nedráždí citlivé tkáně jako např. oči, a proto může být aplikováno sprejem jako první pomoc v případě popálenin, tržných ran, boláků, bodnutí hmyzem, atd. Na láhev je možné přišroubovat rozprašovač a používat pak sprej k lokálním ošetřením. Velmi vhodné je použití spreje při orální aplikaci. Množství tekutiny ve 40 střicích se rovná jedné polévkové lžíci roztoku (5 ml). Doporučujeme aplikovat několika střiky do úst, kde roztok podržíme pár sekund a až poté spolkneme. Tato metoda umožní absorpci stříbra sublingválně (pod jazykem), což má za následek rychlejší vstřebání účinných látek do systému a vyhnutí se podráždění střevní flóry.

Doplňujte aplikaci stříbra příjmem laktobacilů (Symbi-lakt) – s odtupem cca minimálně 30 minut po užití koloidního stříbra (AG koloidní).

Doporučený pitný režim: 3 – 4 dcl vody na 10 kg tělesné váhy. Toho lze dosáhnout stálým popíjením malými doušky po celý den, maximálně však do 19 hodin večer.

www.zdrave-koloidni-stribro.cz/

 

 

Greposept

Popis

Greposept je velice účinný přípravek, který obsahuje antiseptické, antibakteriální, dezinfekční a fungicidní látky. Jeho základem je výtažek z grapefruitových jadérek, který je nejsilnějším doposud objeveným přírodním antiseptikem a má prokazatelně široké spektrum účinnosti. Greposept je schopen účinně ničit původce nemocí, aniž by oslabil imunitní systém, ničil střevní flóru a měl jakékoliv další vedlejší účinky.

Extrakt z grapefruitových jadérek je vysoce účinný proti širokému spektru choroboplodných zárodků a velmi účinně zabraňuje hnilobným procesům. Různé druhy bakterií, virů, plísní a kvasinek jsou označovány za spolutvůrce nejrůznějších onemocnění, jako jsou gastritida, revma, artritida, kardiovaskulární poruchy, dna, astma alergie, tuberkulóza, nádorová onemocnění, chřipka, angína, nachlazení, candidóza, poševní mykóza, plísňová onemocnění nohou, nehtů a kůže, akné, opary, afty a lupy.

Při výskytu jakéhokoliv plísňového onemocnění je třeba vždy věnovat pozornost celému organismu. Většinou totiž nejde jen o lokální výskyt plísní, ale o jejich přemnožení v trávícím traktu, krvi i dalších orgánech. Projevy mohou být různé. Od chronické infekce, únavy, deprese, bolesti hlavy, kloubů a nervů, poruch trávení, průjmů, nadýmání, zápachu z úst, zácpy až po poševní výtoky, svědění konečníku a výskytu různých plísňových projevů po těle.

Příčinou stále zvyšujícího se počtu plísňových onemocnění je nadměrná spotřeba antibiotik, hormonální léčba, nevhodná rafinovaná strava s nadměrným množstvím cukrů, tuků, konzervačních látek a jiných "moderních" průmyslových aditiv. Při plísňových onemocnění musí být pomoc vždy komplexní a zahrnovat úpravu životosprávy, vnitřní protiplísňovou mikrovýživu a pomoc lokální.

Kdy Greposept - kapky pomáhají:

 • při chřipce a nemocech z nachlazení,
 • při žaludeční a střevní infekci,
 • při žaludečních a dvanácterníkových vředech,
 • při parazitálních onemocněních,
 • při kvasinkových onemocněních,
 • při zánětech a alergiích,
 • při poševních mykózách,
 • při akné,
 • při tvorbě lupů,
 • při bodnutí hmyzem,
 • při nadměrné potivosti nohou,
 • při oparech, aftech a dalších potížích ústní dutiny,
 • podporuje ochranný systém,
 • zvyšuje vitalitu,
 • zlepšuje chuť k jídlu,
 • potlačuje vznik zubního kazu,
 • omezuje krvácivost dásní.
Složení

33% grapefruit (Citrus paradisi, extrakt z jadérek), rostlinný glycerin, purifikovaná voda

Dávkování

5-15 kapek 2x denně rozmíchejte ve sklenici vody nebo ovocné šťávy. Při vnějším použití potírejte zředěným roztokem postiženou oblast (více informací v příbalovém letáku).

Alergici na citrusové plody mohou počáteční dávku užívat 3x menší než běžný spotřebitel.

Upozornění

Doplněk stravy. Nevhodné pro děti. Nikdy nepoužívejte přípravek vnitřně neředěný, protože kapky mají hořkou chuť. V případě vniknutí do očí důkladně vypláchněte vodou. Skladujte v suchu při pokojové teplotě.

Podáváno v zimních měsících do vody, vždy po dobu jednoho týdne. Každý den výměna za čistý roztok. Ve zbytku čerstvého roztoku namáčím piškoty, posypu směsí popsanou v sekci Přírodní oleje ve výživě, oleji a podávám ptákům. Toto je bez problémů přijímáno. Žádné viditelné změny jsem nepozoroval.

 

Aloe vera

 

Aloe Vera je jeden z mnoha zázraků přírody. Léčivé účiny této rostliny jsou známé již po staletí.  Proslulá je pro své jedinečné léčivé účinky na popáleniny a kožní nemoci. Historické prameny zmiňují použití aloe vera pro péči o pleť, péče o rány, popáleniny (od slunce), odřeniny a každodenní problémy. Již v prvním století našeho letopočtu napsal slavný řecký spisovatel Dioascorides ve svých zprávách o blahodárném používání Aloe Vera při léčbě žaludku, zácpě, správné funkci střev, metabolismu, úst, dásní a  krku.

Proč Aloe Vera užívat?

 • Vynikající detoxikační účinky, čistí a regeneruje organismus
 • Antibakteriální a antivirové účinky, působí proti plísním
 • Posiluje  imunitní systém
 • Jedinečný antioxidant
 • Pozitivní účinky na klouby, přispívá k dobré funkci svalů
 • Zlepšuje krevní oběh,má příznivý vliv na krevní tlak a koagulaci
 • Zevně pomáhá k regeneraci kůže (po nadměrném slunění, na drobné poranění, pří zánětech)
 • Pití šťávy z listů aloe vera je prospěšné připřekyselení žaludku a pálení žáhy
 • Zlepšuje vstřebávání živin,aloe reguluje činnost žaludečních buněk produkujících kyselinu chlorovodíkovou a zvyšuje činnost buněk vytvářejících ochranný sliz, který brání poškození sliznice
 • Složky šťávy z listů aloe vera obnovují rovnováhu mezi kyselinami a zásadami v organismu (tzv. acidobazickou rovnováhy
 • Povzbuzující účinek aloe na odolnost organismu má význam v prevenci nádorových onemocněníi jako doplněk léčby
 •  
 
© usak.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma